Neden Bir Kedinin Gözlerine Uzun Süre Bakamazsınız?

Halk arasında yaygın olan bir inanışa göre, özellikle karanlık ortamlarda bir kedi ile göz göze gelmeniz ürpertici olabilir. Peki kedilerin gözünün içine uzun süre boyunca bakılamayacağına yönelik inanç gerçeği yansıtıyor mu?

BU YÜZDEN BİR KEDİNİN GÖZLERİNE UZUN SÜRE BAKMAMALISINIZ

Bu evcil hayvanların aslında güçlü bir enerjisi var. İnsan gözünün erişemediği her şeyi görebilirler. Örneğin başka bir dünyadan yaratıklar. Biyoenerjetik, bir kediyle uzun süreli göz temasının insanlar için tehlikeli olduğunu iddia ediyor. Evcil hayvan sahibini bile hipnotize edebilir. Bu durum yıkıma, enerji ve canlılık kaybına yol açacaktır. Bu bakışlar özellikle akşam saatlerinde tehlikelidir. Kedilerin karanlıktaki görüşü daha güçlü hale gelir.

KEDİLERİN TEHLİKELİ BAKIŞININ BİLİMSEL AÇIKLAMASI NE?

Bilimin evcil hayvanlarla uzun süreli göz temasının tehlikesini kanıtladığı ortaya çıktı. Ve bu görünmez bir tehdit değil, oldukça gerçek. Kedi doğrudan bakışı bir saldırganlık eylemi olarak algılar. Kendisine karşı düşmanca davrandıklarını zanneder. Ve bu temas ne kadar uzun olursa, kedinin o kişinin üzerine saldırma olasılığı da o kadar artar. Doğrudan bir bakış içgüdüleri uyandırır. Evcil hayvan tıslamaya başlar, dövüş pozisyonu alır. Böylece kendisini savunmaya hazır olduğu konusunda uyarıyor. Kedi ciddi bir tehlike altında görünüyorsa ilk önce o saldırabilir. Ancak tüylü evcil hayvanınız size uzun süre bakıyorsa bunu bir tehdit olarak algılamayın. Herhangi bir nesneyi görebilmek için odaklanmak için zamana ihtiyaç duyarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x