Vatan Partisi’nin Ankara adayı Utku Reyhan oldu

Vatan Partisinin bir otelde düzenlenen 12. Olağan Ankara İl Başkanlığı Kurultayı’nda Ankara’daki belediye başkan adayları açıklandı.

Buna göre, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı Utku Reyhan Ankara Büyükşehir, Murat Demirbaş Çankaya, Erdem Cömert Keçiören, Can Alkaç Mamak, Mustafa Aynur Yenimahalle ve Perihan Karagöllü Sincan Belediye başkan adayı oldu.

“FETÖ’NÜN ROLÜNÜ DEVAM ETTİRMEK İSTEYENLERE BASACAK BİR ZEMİN BIRAKMAYACAĞIZ”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kurultaydaki konuşmasında, Türkiye’nin, geleceği için çaba göstermesi ve çok çalışması gerektiğini söyledi.

Partisinin 60 yılı aşkın süredir Türkiye için çalıştığını ifade eden Perinçek, “Silivri’den çıkarken ‘Kınından çıkmış kılıç gibiyiz.’ dedik. ‘Türk devrimine karşı karanlık bir çağı temsil eden NATO’nun güdümünde sözde tarikat, sözde cemaatleri temizleyeceğiz.’ dedik. FETÖ ile başladı bu olay. FETÖ’nün rolünü devam ettirmek isteyenlere basacak bir zemin bırakmayacağız.” diye konuştu.

Dünyanın bütün cephelerde Amerika’ya karşı, hem ekonomik hem de silahlı olarak ayağa kalktığını belirten Perinçek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Filistin’de Filistin halkı İsrail siyonizmine, Amerikan emperyalizmine karşı kahramanca mücadele içindedir. Onlar, aynı zamanda Doğu Akdeniz’de bizim için de mücadele ediyorlar. Hepimiz buradan Filistin’e sesleniyoruz: Biz, Vatan Partililer olarak Filistinliyiz.”

UTKU REYHAN KİMDİR

Reyhan, 1985 Rize-Çamlıhemşin doğumlu. İlk ve Ortaöğretimini Ankara’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu. Halen Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Cumhuriyet Tarihi Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans yapıyor.

2002 yılından bu yana İşçi Partisi’nin (Vatan Partisi) çeşitli kademelerinde görev yaptı. İşçi Partisi Öncü Gençlik’te Ankara İl Başkanı, MYK Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu. Türkiye Gençlik Birliği’nin kuruluşunda sözcülük görevini yürüten Reyhan, ilerleyen yıllarda TGB’de Ankara İl Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı görevlerini yürüttü.

2010 yılında gerçekleşen İşçi Partisi 8. Genel Kurultayı’nda Merkez Karar Kurulu üyeliğine seçildi. Bir dönem Ankara İl Sekreterliği görevini üstlenen Reyhan, 2013 yılında gerçekleştirilen 9. Genel Kurultay’da Örgütlenme Bürosu Başkanı olarak Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.

Milli Anayasa Hareketi’nin (MAH) kuruluşunda yer alan ve bu kuruluşun genel sekreterliğini yürütün Reyhan, 11-12-13 Mart 2017 tarihlerinde toplanan Vatan Partisi 10. Kurultayı’nın ardından Genel Sekreterlik görevine getirildi. Reyhan bu görevi 27 Kasım 2020 tarihine kadar sürdürdü.

Utku Reyhan 12 Nisan 2021 tarihinde Vatan Partisi Başkanlık Kuruluna seçilmiş ve yeniden Genel Başkan Yardımcısı olmuştur. Reyhan, Ulusal Strateji Merkezi Başkanlığı, Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkanlığı ve Propaganda Bürosu Başkanlığı görevlerini de yürüttü.

Aydınlık Gazetesi’nde haber müdürlüğü de yapan Utku Reyhan, halen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara İl Başkanı. Evli, bir çocuk babası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x