Selvi: İşte CHP’li 11 milletvekilinin toplantısında dile getirilen “İmamoğlu” eleştirileri

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde, CHP’de 11 milletvekilinin TBMM^’de geçekleştirdiği konuşulan toplantıda gündeme getirilen Ekrem İmamoğlu eleştirilerine yer verdi.

Selvi, “Belediye başkan adayları Özgür Özel’le değil, Ekrem İmamoğlu ile irtibat kuruyor. Bu da partide çift başlılığa ve huzursuzluğa neden oluyor. O nedenle CHP’li 11 milletvekilinin toplantısında dile getirilen eleştirilerin azı var çoğu yok” diyerek şunları aktardı:

“1- Ekrem İmamoğlu, CHP’den büyük değil. İmamoğlu partiyi uçuruma sürüklüyor. CHP için bir beka sorunu halini almaya başladı.

2- İYİ Parti ile girdiği polemik doğru değil. Güçlükle kurulan ittifaklar boşa harcanıyor. Kişisel hırsları için bunu yapıyor.

3- CHP Grubu’nda milletvekilleri arasında bu konuda çok rahatsızlık var. İmamoğlu’nun geri çekilmesi bile düşünülebilir”

Selvi, “Bir grup CHP milletvekilinin rahatsızlıkları bunlar. Ama İmamoğlu’nu engelleyebilmeye güçleri yeter mi? Sanmam. Ama böyle giderse önümüzdeki seçimde İmamoğlu onların milletvekilliğini engeller. Çünkü CHP’de bütün ipler İmamoğlu’nun elinde. Özgür Özel, İmamoğlu’na rağmen bir belediye başkanını bile belirleyemez” diye yazdı.

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x