Akşener reddetti: Pusuda bekleyen CHP’li troller saldırıya geçti

CHP’nin ittifak talebini reddeden İYİ Parti, CHP trollerinin linç girişimlerine maruz kaldı. 

14 Mayıs seçimlerinden önce eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanamayacağı endişesiyle adaylığına karşı çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, o gün olduğu gibi bugün de CHP’lilerin hedefinde

Hatırlanacağı gibi, 3 Mart akşamı 6’lı masadan kalkacağını söyleyen Akşener; sosyal medyada tehdit, küfür ve linç kampanyasına maruz kalmıştı. 

AĞIR KÜFÜRLER, ‘SİYASİ MEVTA’ BENZETMELERİ…

CHP’li gazeteciler ve sosyal medyada CHP adına paylaşım yapan trol hesapları, Akşener’e ağza alınmayacak küfürlerle saldırıyor. 

Kamuoyunun “Saraçhane medyası” mensubu olarak bildiği gazeteciler, “Allah taksiratını affetsin” diyerek Akşener’i “siyasi mevta” ilan etti. 

Sinkaflı küfür eden bazı troller ise, İYİ Parti’yi aşağılayan yorumlarda bulundu. 

Saraçhane medyasından işaret alan CHP trolleri ise vakit kaybetmeden devreye girdi. Hızını alamayan CHP trolleri, iş birliği yapmama kararından dolayı Meral Akşener’e sinkaflı küfürlerle hakaret etti. İYİ Parti’yi de aşağılayan yorumlarda bulundu.

CHP’DEN MİSİLLEME: ADAYLAR AÇIKLANACAK

CHP’de de, İYİ Parti ile işbirliği olmayınca izlenecek yol haritası belli olmaya başladı. CHP, İYİ Parti’nin güçlü olduğunu söylediği illerde adaylarını duyuracak. Akşener’in Kılıçdaroğlu için kullandığı “seçilemez” argümanı, bu sefer kendisi için kullanılacak. İYİ Parti’nin adaylarının “kazanabilecek isimler” olmadıkları öne sürülecek. 

CHP’li kaynaklar da İYİ Parti’yi “zaten dağılıyorlar” sözleriyle hedef aldı. İstifalar zincirine gönderme yapan kurmaylar, İYİ Parti’nin oylarının eridiğiğini ve akıbetinin belirsizleştiğini öne sürmeye başladı.

ÖNEMLİ İSİMLER “HAYIR” DEDİ

İYİ Parti cephesinde ise ittifak kararı oldukça net. Genel İdare Kurulu’nda yapılan oylamada Koray Aydın, Musavat Dervişoğlu, Oktay Vural ve Erhan Usta gibi isimler “hayır” dedi. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x